Usilujeme o zvýšení účinnosti právního systému při ochraně
lidských práv, veřejného zájmu a dalších důležitých hodnot.

Kalendář > PROGRAM: Lidská práva na živo

PROGRAM: Lidská práva na živo

Od: 16.12.2018
Do: 16.12.2018

 

Lidská práva na živo - program

 

 Už se nemůžete dočkat, co Vám přinese rok 2019? My máme představu jasnou, protože v únoru se bude konat tradiční ročník Školy lidských práv!

A v tuto chvíli se můžete podívat již na náš program, ať jste stejně nadšení jako my! Co Vás tedy bude čekat?
Seznámíme se s problematikou sexuálního násilí a s ním spojenými mýty a fakty, dále se zamyslíme, zda lze provést obět trestním řízení bez šrámů na těle, ale i na duši. Budeme zjišťovat, co je to diskriminace, ale také jak vypadá meetoo po česku. Podíváme se k Ústavním soudu a popovídáme si se spoustu významných osobností a samozřejmě mnoho dalšího!
 

Program „Lidská práva na živo“ jsme pro studenty 1. – 2. ročníků právnických fakult připravili i pro tentokrát v únorovém termínu 18. 2. 2019 – 21.2. 2019 na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Účastnický poplatek 2000 Kč pokrývá Právnická fakulta Masarykovy univerzity svým studentům svého denního studia stipendiem.

Máte pocit, že je to akce pro vás? Tak se prostě přihlaste prostřednictvím informačního systému MU a pošlete motivační stať.

 

 Kompletní program naleznete zde: zde

 

 

 

O nás

Pro bono aliance sdružuje právníky, kteří usilují o zvýšení účinnosti právního systému při ochraně lidských práv, veřejného zájmu a dalších důležitých hodnot. Zasazuje se proto zejména o větší dostupnost právní pomoci a společensky odpovědný výkon právnických profesí.

Pro naplnění svého poslání Pro bono aliance připravuje vzdělávací akce, podporuje výměnu zkušeností a spolupráci mezi právníky neziskových organizací a jiných právních profesí, podílí se na přípravě legislativních změn, podporuje aktivity právníků působících v jiných neziskových organizacích a šíří informace o právní ochraně lidských práv a jiných veřejných zájmů.